Erkekleri Etkilemenin Yollarını Erkeklerden Dinleyin

Geçen sene üniversiteden arkadaşlarla bir araya geldik. Eski ilişkiler, yeni ilişkiler derken konu bir erkeği etkilemenin yolu nedir? Sorusuna geldi. Kızlı erkekli buluşma, yerini açık oturuma bıraktı. Herkes fikrini söylüyordu, fikirler birbirinden tamamen zıttı. Kızlar konuşuyor erkekler karşı çıkıyor, erkekler konuşuyor kızlar karşı çıkıyordu. Neticede görüşmediğimiz dönem zarfında iyi-kötü ilişkiler yaşamıştık. Doğal olarak da yaşanmışlıklara dayanarak yorum yapıyorduk. Sonra aramızdan akıllı biri çıkıp;

Arkadaşlar, biz içinde bulunduğumuz ortam gereği gerçekleri tartışmak yerine hemcins savunması yapıyoruz.

Deyince, durup düşündük ve hak verdik. “Eee. ne yapalım?” diye birbirimize bakarken bir başka akıllı da çıkıp;

Herkes kendine göre 10 madde yazsın ve mail grubumuzda paylaşalım. Hepimiz tamamını okuyalım. Ortak neler var bakalım.

dediği son derece mantıklıydı. Tartışmadan uzaklaşıp hal hatır moduna döndük. Üç, dört gün sonra kızlar olarak mail gurubuna maddeleri göndermiştik bile:) “Yok o öyle değil, yok bu böyle” şeklinde beyanatlar veren çok bilmiş erkek gurubunu 1 ay kadar beklemek durumunda kaldık:) 1 ay sonra mailleri ancak tamamlayabilmişlerdi. Bekledik çünkü konunun muhatabı onlardı. Sonuçta “Bir erkeği etkilemenin yolu” üzerinde konuşuyorduk.

bir erkeği etkilemenin yolu

bir erkeği etkilemenin yolu

Mailleri açıp okumaya başladığımda o güne kadar fark edemediğim noktaları görünce çok şaşırdım. Bildiğim ama yanlış yorumladığım ayrıntıların erkekler için ne kadar önemli olduğunu gördüm. Sonra onlardan izin alarak bu yazıyı hazırlamaya karar verdim. Onların cümlelerine ve açıklamalarına kızların bakış açısını not düştüm. Ortaya güzel yazı çıktığını düşünüyorum.

Ben yazarken eğlendim ve bir o kadar da öğrendim. Umarım sen de eğlenir ve öğrenirsin. Eğer eklemek istediğin madde olursa bana mesaj gönder ya da yorum bırak. Seve seve yazıya eklerim.

Yazımın içeriğine bakacak olursak “Erkek gözüyle erkekleri etkilemek” başlığı daha uygun olurdu ama o zaman da arama kelimesi olarak sana ulaşamazdım. Neyse çok uzatmayayım. İşte erkek gözüyle bir erkeği etkilemenin yolu ya da yolları.

NOT: “İşiniz gücünüz yok mu da oturup erkekleri etkilemenin yollarını arayıp bunu sohbet konusu ediyorsunuz” diyen arkadaşlar. “x” butonu yukarıda duruyor. Ama şunu unutmayın ki; hoşlandığı kızı etkileyip onunla birlikte mutlu olmak isteyen sadece erkekler değil. Kızlar da sevdiği, hoşlandığı erkeği elde etmenin yollarını arıyorlar.

Bir Erkeği Etkilemenin Yolu – Onlar Söyledi Ben Yazdım

O gün buluştuğumuzda 5 erkek arkadaşımız vardı. Mailler guruba atıldığından o gün gelmeyen ama mail gurubunda bulunan diğer arkadaşlar da bize katıldı. Yani, araştırmaya dönen mail trafiği 5 erkek ve 6 kızdan fazlasını kapsıyor. Ama yine de ben gelen kahramanların hatırına, “5 erkek gözüyle” demeyi uygun gördüm :).

Erkekleri Anlamak

Erkekleri anlamak adında yeni yazı kaleme almayı planlıyorum. Ne var ki erkeği etkilemek etiketiyle başlattığım yazımı onları anlamadan devam ettiremezdim. Özellikle onların yazdıklarını göz önüne alıp kısa kısa çıkarımlar yaptım.

Yetiştirilme tarzı

Okuduğum maillerde genelde “Tabi biz çocukken böyle gördük.”, “Dayım o zamanlar şöyle söylerdi.” şeklinde cümleler gördüm. Hemen hemen hepsinin ortak fikri; bugünkü yetişkin halleri de dahil olmak üzere çocukluk ve gençlik dönemlerinde fazla baskı altında kalmadıkları yönünde.

Büyüklerine yaptıkları saygısızlık dışında pek fazla olay için suçlanmıyorlar. Dolayısı ile fazla sorumluluk almadan yetişiyorlar. Tabi belirli bir kesim bundan daha farklı ama genellemeye baktığımızda durum ortada.

İlişkilerinde uzun soluklu ya da süreklilik aranmıyor. Aksine “Çapkınlık” iltifat olarak görülüyor. Şimdi bu şartlar altındayken birlikte olacakları kadının erkeğin kalbiyle aklını yer değiştirmesi gerekiyor. Çok mu ağır oldu? Yok yahu o kadar da değil. Onların çocuksu yanlarını öne çıkarmak yeterli sanırım.

Erkek Doğası

Modern toplum hayatı yaşadığımız konusunda hemfikiriz. Ama bugünlere gelene kadar çağlar geçti. Sosyal canlı olarak yaşayan insanlar bir arada yaşarlarken toplum kuralları da oluşmaya başladı. Güç ve doğurganlık faktörleri etkisi altında kadın ve erkek farklı görevlere soyundular. Kadınlar yaşanılan ortamı idare etmek erkekler ise yaşanılacak ortam yaratmakla yükümlü oldular. Savunmak, yemek bulmak (avlanmak) erkeğin doğasında var.

Bugünlerde çalışmak cinsiyet kabul etmiyor tabi ki. Ama erkeğin doğasında savaşmak, avlanmak ve gücünü göstermek var. Kadınlarla olan ilişkilerinde de kadına yaklaşırken avlandıklarını düşünüyorlar. Ve dikkat edersen erkeklerin büyük bölümü tek başlarına bir kadına yanaşacak cesareti bulamıyorlar. Ne zaman toplanıp gurup oluştururlarsa o zaman kadınları rahatsız! etmeye başlıyorlar.

Onların doğası böyleyken bir erkeği etkilemenin yolu onun “avlanıyorum” diye düşünmesine izin vermekten geçiyor sanırım. Kolay teslim olmak, kolay elde edilmek beraberinde kolay terk edilmeyi, kolay unutulmayı da beraberinde getiriyor.

Düşünce Yapıları

Düşünce yapıları bizden tamamen farklı. Pratik ve sonuca odaklılar. Aralarında idealist olanları bile bize göre daha üstün körü düşünme eğiliminde. Uzay görüşleri bize göre daha gelişmiş ama burunlarının ucunu görmüyorlar. Dolayısı ile olayları burnunun ucuna sokmak yerine biraz daha uzaklaştırıp gösterebiliriz.

Tepkileri

Düşünce yapılarının farklı olması tepkilerinde farklı olması anlamına geliyor. Çabuk pes edip, çabuk yorulup, çabuk sıkılıp, çabuk öfkeleniyorlar. Onları çocukluklarında alışkın olduğu tavırda yüreklendirmek gerekiyor. İyi yaptıklarının görülmesi onları daha çok mutlu edip motivasyonlarını artırıyor. “Hadi aslanım!, “hadi koçum” tarzı övgülerden bahsetmiyorum. Daha çok ılımlı motivasyon araçları kullanmaktan bahsediyorum.

Cinsellik

Eski kalıpların yavaş yavaş değiştiği çağda yaşıyoruz. Günümüz şartlarına uyum sağlamış erkekler de artık cinsellik duyguda ve beyinde başlar diyor. Yeni durumlara adapte olamayanlar zaten bildiğin kafayı yaşamaya devam ediyorlar. Kadınların kendilerini cinsel anlamda mutlu hissetmeleri de kendilerini tanımalarına bağlı. Kendini mutlu etmek için kendini tanımak. Çok güzel fikir. Peki bu nasıl olacak?

Bugün sana iki kitap tavsiyesi vereceğim. Birinin sırası ve yeri geldi. Kitabın adı “Yataktaki Kraliçe”. Kadınlara kendilerini anlatan, eşleriyle nasıl mutlu cinsel hayata sahip olabileceklerinin yolunu gösteren kitap oldukça etkili. Akıllı kadının cinsel rehberi olarak lanse ediliyor. Bence fırsatın varsa bugün hiç düşünmeden okumaya başlayabilirsin. Kitabı incelemek için buraya, indirmek içinse buraya ya da aşağıdaki resme tıkla.

Erkekleri Etkilemenin 10 Etkili Yolu

Evet konu konuyu açtı ve sonunda bir erkeği etkilemenin yolu, daha doğrusu 10 etkili yoluna sıra geldi. Geç oldu ama olsun, ben şu ana kadar faydalı bilgiler okuduğunu düşünüyorum.

Bu arada yorum yapan erkeklerin bazıları evli bazıları da bekar. Dolayısıyla ortak noktaları bir araya getirmeye çalıştım. Hadi bakalım erkekler neler söylemiş?

Kadın Gülümseyecek Arkadaş!

Kadın dediğin güzel olacak…
Zeki olacak zeki, seni bir hamur gibi karmasını da bilecek, o hamura kendini katmasını da…
Paranın güzelliğini bilecek ama ne parasızlığın ezikliğini ne de paranın kudurmuşluğunu yaşayacak.
Değerlerini bir anlık hevesler uğruna terk etmeyecek.
Namussuzluğunu , ahlaksızlığını ancak ve ancak seni baştan çıkarırken kullanacak, yan gözle adam kesmeyecek ,başka sevgili edinmeyecek.

Sarışın, renkli gözlü uzun bacaklı, beyaz tenli, ince bilekli dilber filan fasarya…
Kadın dediğin hatun olacak arkadaş, sözüne güvenilir, olacak.
Bileceksin ki konuşulanlar burada kalır, kapıdan çıkmaz bir daha.
Ağzı sıkı olacak kadın dediğin.
Sırrını tutacak ama gününü bekleyip kusmayacak…

Can Yücel’in “Kadın dediğin” şiirini örnek vermek istiyorum. O kadar güzel anlatmış ki duygularımı, üstüne tekrar tekrar konuşmaya gerek yok. Sadece 1 ekleme yapmak istiyorum. Kadın dediğin gülümseyecek arkadaş! Tanımadığı adamlara kur yapmak için değil. Etrafına pozitifi enerji saçmak, iç güzelliğini göstermek için gülümseyecek. Şahsen ben uzaktan uzaktan bakarken dozunda, kıvamında gülümseyen kadınlara hayran oluyorum.

Can Yücel’in de dediği gibi öyle; “Sarışın, renkli gözlü uzun bacaklı, beyaz tenli, ince bilekli dilber filan fasarya…”. Gülen kadının beni mutlu edeceğini bilirim. Zor zamanlarımda bana güç kuvvet vereceğinden emin olurum.

Tatlı tatlı gülümserken etrafa yaydığı ışık hep çekmiştir beni. Mesela bir kadın vardı, onu gördüğümden beri 4 yıl geçti. Ama o gülümsemesi var ya halen gözlerimin önünde. Ne zaman canım sıkılsa o gülümseme gelir aklıma.

bir erkeği etkilemenin yolu gülümsemektir.

Erkekleri etkilemenin yolu gülümsemekten geçer.

Öyle bir kadın işte…
Nerede öyle kadın yoktur deme…

Sende adam olacaksın seçmesini bileceksin!

Ne zaman başım sıkışsa o gelir aklıma. Eve gitmek, onunla birlikte vakit geçirmek için can atıyorum. Sanırım ben de adam oldum ve seçmesini bildim. “Kadın dediğin, karım gibi olacak arkadaş…”

Değerlendirme;

Arkadaşın eşi bir erkeği etkilemenin yolunu da onu elde tutmanın yolunu da bulmuş. Kocasını elde tutmayı başaran kadın başarılı kadındır. Tabi bu arada sevgili arkadaşım da kadınları etkilemenin yolunu iyi biliyor. Karısını yazdığı metinle çok mutlu ettiğini düşünüyorum 🙂

Gerçekten de evli olsun ya da olmasın kadınlar gülümsemeyi bilmeli. Gülümsemek inanılmaz çekim gücü oluşturuyor. Nasıl gülelim gülümseyecek hal mi bıraktılar? Serzenişi ilişkilerinde başarısız olmana sebep olmaktan öteye gitmez. Hayat gülümsedikçe güzel…

Görünce İçim Açılacak

Değerlendirme; 

Bu sefer değerlendirmeyi görüşlerden önce yapmayı uygun buldum. Evli olanlar, sevgili olanlar ya da kendisini etkileyecek kadını arayan erkeklerin ortak görüşü “Kadın bakımlı olacak”. Bakmaya doyamadıkları kadın görmek istiyorlar. Güzellik ve bakım arasındaki farkın da altını çiziyorlar. O kadınsı tavrı görmek, o bakımı hissetmek onları mutlu ediyor. Aynı zamanda içten içe rekabet ve kıskançlık duygusuyla ilgi ve odaklarını kaybetmiyorlar.

Kısacası güzellik sektörünün nimetlerinden faydalanmak; saçı,kaşı, gözü, dudakları, yanakları, elleri, ayakları çekici hale getirmekte fayda var.

 

Bakımlı olmak sadece sürüp sürüştürmekle de ilgili değil. Yediğine içtiğine dikkat etmek, spor yapmak yani fit olmak gerekiyor. Özellikle evli kadınların hamilelik sonrası kendilerinden vazgeçmeleri hem çekiciliklerini öldürüyor hem de sağlıklarına büyük zarar veriyor. Çocuğu bahane edip sağlıksız yaşamayı tercih etmek kocayı da uzaklaştırıyor. Bir erkeği etkilemenin yolu kendine bakmaktan geçer.

Durumu üç pencerede değerlendirmek gerekiyor.

Evli Olan Erkeklerin Görüşü

İlk tanıştığımız zaman karşımda duran kadınla şimdiki kadın birbirinden o kadar uzak ki. Eskiden yanına yaklaştığımda saçları şampuan, krem kokardı. Bahaneler uydurup saçlarının arasına girerdim, gülüşürdük 🙂 Benim davranışlarım onu da etkiler mutlu olurdu. Zaman zaman ne değişti diye düşünüyorum? Evleneli çok olmadı yeni sayılırız. Ama artık o kokular, bakımlı eller ve ayaklar yok.

Yürüyüş için zaman kollar her fırsatı değerlendirirdik. Şimdi çooook uzaklarda kaldı o günler. Hee bu arada kendimi de çok incelediğimi söylemeden edemeyeceğim. Acaba eskisi gibi ilgilenmiyor muyum diye çok düşündüm. Yok ben eski benim. Yine çiçeğimi, sürprizleri ve yardımımı esirgemem. Her türlü ev işinde yardım ederim. Acaba sorun bu mu diyorum kendi kendime. Beni elde ettiğini düşünüyor ve onun olduğumu biliyor heyecanımı kalmadı? Her neyse, bilemiyorum ama akşam eğer o erken gelirse bana kapıyı açtığında (-ki çoğu zaman anahtar kullanırım-) hep eskiyi hayal ediyorum. Zaman ve sorumluluk kadınlardan çok mu şey alıyor? Erkeklerden daha mı erken pes ediyorlar acaba?

Sevgili Aşamasındaki Erkeklerin Görüşü

Beni en çok etkileyen şey kız arkadaşımın saçları ve parfümü. Her erkek cinsel açıdan farklı şeylerden hoşlanabilir. Ama genel olarak benzer yapılara sahibiz. Mesela dün Kadıköy’de buluştuk. Ben 5-10 dakika erken gidip onu beklerim. Saçma gelebilir ama onun karşıdan salına salına gelmesini seviyorum:) Artık aramızda ritüel halini aldı. O gelirken beni görür, aramızda 4-5 adım kala bana gülümseyerek yaklaşır, saçlarını özellikle sağ omzunun üzerinden öne atar. Bende soluma doğru uzanıp ona sarılırım. Bilir o kokuyu sevdiğimi. Özellikle yapar, kimi zaman hindistan cevizi kimi zaman çilek kokar.

Kendisini Etkileyecek Kadını Arayan Erkeklerin Görüşü

Öyle çok güzel kadın aramıyorum, bakımlı alımlı ve çekici olsun. Yerine göre gösterişli, yerine göre sade olsun yeter. Ama ona baktığımda içim açılmalı.

Kendine Güvenecek – Bağımlı Olmayacak

Karşımdaki kadın kendine güvenmeli, güzelliği kadar zekasını da konuşturmayı bilmeli. Kendine yetebilen kadınları tercih ediyorum. Sebebi çok basit. 1 yıl kadar önce sevgilim oldu. İyi anlaştığımızı düşünüyordum. İlk 2-3 hafta oldukça güzeldi. Ancak arada sırada tuhaf duygular yaşıyordum. Aramızdaki çekim gücüne rağmen kendimi “bakıcı” gibi hissediyordum. “O nasıl olacak?”, “Bu nasıl olacak?” sürekli sorular ve sorular. Kendi başına hiç bir iş yapamayacağını düşünüyordu.

 

Tabi ki onunla fikir alışverişinde bulunmak yardımcı olmak beni mutlu ediyordu. Bahsettiğim his başka bir şeydi. Dedim ya “Bakıcı” gibi oluyordum. Hiç yoktan arada bir “Tamam ben hallederim, bana bırak dese” diye dua ediyordum. Çekingen ve utangaç yapısı vardı. Yanakları kızarırdı 🙂 çok hoşuma giderdi. Ama arkadaşlarımın yanında sus pus oturur ağzını bıçak açmazdı. Konuşacağı zaman eli ayağı dolanır sesiz kalmayı tercih ederdi. Heyecanlanmasını, utangaçlığını, çekingenliğini anlayıp hoşlanmam mümkündü ama o öz güven eksikliği beni delirtiyordu. Market kasasında bile iki ürün arasında seçim yaparken sorun yaşıyorduk. Sorumluluk almak istemiyordu. “Bak bu kötü çıkarsa suç senin..”. Yahu altı üstü 4 TL. İkisinden birden al, beğenmediğini bırak ya da birisine ver.

Üstüne üstlük bağlılık – bağımlılık arasındaki çizgiyi ayırt edemiyordu. Her saniye birlikte olmak gerekiyordu. Kendimize has vakitlerimiz olamıyordu. Beni de, kendini de ilişkimizi de boğuyordu. Ne kendi arkadaşlarıyla buluşuyor ne de beni kendi arkadaşlarımla buluşturuyordu. Konuşmaya çalıştım, paylaştım değişen hiç bir şey olmadı. Dolayısı ile bende soğuma başladı.

Güçlü bir yapım var ama zaman zaman desteğe ihtiyacım olduğunda o desteği bulamadım. Hele bir de bu eksiklerini şirinlik yapıp masum göstermeye çalışması beni iyice itiyordu. Sonunda da inceldiği yerden koptu.

Değerlendirme;

Erkeklerin güçlü ve zeki kadınlardan hoşlanmadığı düşünülür. Bence tam tersi. Erkekler hayatlarında sorunlu ve zayıf kadın istemiyorlar. Böyle ilişkiler yaşadıklarında kendilerini tekrar edip heyecanı başka yerlerde aramaya başlıyorlar. Bir erkeği etkilemenin yolu derinlerde aradığı desteği ona vermektir.

Sadece Hatalarımı Görmeyecek

Sevgilimle yaşadığımız en büyük problemlerden biri de “dır dır” ediyor olması. Hemen suratı asılıp yüzü düşüyor. Tamam ona göre hata yapıyor olabilirim ama bana göre incir çekirdeğini doldurmayacak meseleler. Erkek – kadın farkını, kadınlara göre hayatın detaylarda gizli olduğunu çok iyi biliyorum.

 

Beklentim sadece hatlarımı görmemesi. İyi yaptığım şeylerinde görülmesini istiyorum. Dedim ya bana göre incir çekirdeğini doldurmuyor ama fırtınalar kopuyor. Benim çok iyi yaptığımı düşündüğüm işler ya hiç görülmüyor ya da diğer tepkiye nazaran övgü diplerde kalıyor. Ne bilim belki iki tepki dengeli olsa “dır dır” etmesi de batmayacak.

Değerlendirme;

Erkekler pohpohlanmayı ve takdir edilmeyi seviyorlar. Gerçi takdir edilmek kadın erkek ortak özelliğimiz. Güzel sözler duyduğumuzda motivasyonumuz artıp hevesleniyoruz. Erkekleri de yönlendirmek onları motive etmek biraz pohpohlamaya bağlı. Küsüp kendilerini tamamen geri çekebiliyorlar. İyi yaptıklarını da yapmamaya başlıyorlar. Sürekli eleştirilmek yerine övülmek de istiyorlar.

Hani zaman zaman deriz ya; “Beni hiç dinlemiyor, söylediklerim bir kulağından girip diğerinden çıkıyor” diye. Dinlemek istenerek yapılan eylemdir. İstenmediği durumlarda işkence halini alır. Onu dinlemeye motive edersek hayatı paylaşmaya da hevesli olacaktır.

Tamamen Benim Olduğunu Bilmek Heyecanımı Öldürür

Elbette sadece benim olacak, beni sevecek. Ama aşık olduğum kadın beni peşinden koşturmuştu. Ona ulaşmak erişmek benim için zordu. Peşinden koştuğum kadın sabah akşam bana mesaj gönderip “Neredesin?” diye sormaya başladığı anda bende bazı şeyler kopmaya başlıyor. İlgilenmesin, beni özlemesin demiyorum. Ama öyle beni sık boğaz etmesi sıkıcı olmaya başlıyor.

Mesela; İlk tanıştığımız dönemlerde buluşmak istediğimde kütüphaneye gidip araştırma yapacağını söylüyordu. Ufff çekiciydi ya. Kütüphaneye giden sevgilim vardı. Ya da “Bir sürprizim var 1 saat sonra aynı yerde görüşelim” dediğimde, “Tamam görüşelim ama akşam arkadaşlarım bize gelecek, 2 saat seni görsem bende özledim” şeklinde cevap verirdi.

Onu etkilemeye çalışmak, benim olmasını sağlamak dürtüsü hep heyecanlı tutuyordu beni. Şimdi olay tam tersine gitmeye başladı. Hayatında değerli olmak duygusu güzel ama abartıya kaçıyor. Heyecanım öldükçe sürprizlerim de azalmaya başladı. İterken çekmesi gerektiğini düşünüyorum.

Değerlendirme;

Sanırım erkeklerin avlanma iç güdüleri kadınlarla olan ilişkilerinde de devrede. “Avlanmak” istiyorlar, hoşlandıkları kadının çekim gücünü sürekli koruması onların oyun oynamalarına bağlı gibi duruyor. Çocuksu yanları 1-0 önde 🙂

Bakışları, Konuşması, Ses Tonu, Beden Dili Beni Büyüleyecek

Konuşurken benimle göz teması kurmasını isterim, ses tonu beni etkilemeli. Ses sanatçısı olmasına gerek yok, sadece düzgün kullansın yeter. Ben en çok beden diline önem veriyorum. Aldığım eğitim gereği insanların beden dilini okuyabiliyorum. Ne zaman yalan söylüyor, ne zaman sahte davranıyor hemen anlayabiliyorum.

Bazen keşke bu eğitimi almasaydım diyorum “Cehalet mutluluktur!”.

Değerlendirme;

Son dönemlerin moda ilgi alanlarından birisi de “Beden Dili Eğitimi”. İnsanların; bakışları, ses tonları, jest ve mimikleri tüm duyguları dışa vuruyor. Öz güven sahibi, kendinden emin kadın beden dili erkekleri etkiliyor. Yukarıda ufak ufak bahsettiğim gülümseme, ses tonu, bakışların hepsi beden dilinin tamamlayıcı unsurlardır. Bence bir erkeği etkilemenin yolu doğru beden dili kullanımından geçiyor.

Erkeklerin görsel canlılar olduğunu biliyoruz. Görselliğe, sözlerden daha fazla önem veriyorlar. Beden dili de sözlerle ifade edilemeyenlerin hareketlerle gözlerine sokulması olarak düşünülebilir. Konunun uzmanları bana kızabilirler ancak kadın-erkek ilişkilerinde işler böyle yürüyor.

Hobilerimi Paylaşabilmeliyim

Ben model gemi yapmayı seviyorum. Model tasarımı yapmak onu hayata geçirmek bana büyük zevk veriyor. Ne zaman oturup çalışmaya başlasam peşinden söylenmeye başlıyordu. Ufak gibi gözüken büyük bir problemdi benim için. Her konuda mükemmel olmamız gerekmiyor tabi ki. Ama en azından hobilerim konusunda anlayış bekliyorum. Kendimi iyi hissedeceğim şeylerle uğraştıkça moralim ve neşem de üst seviyeye çıkıyor.

Bana karşı gelmek yerine motive etse, fikir verse çok daha mutlu olurdum. Futbol maçları, araba merakı vb. gibi şeyler biz erkeklerin keyif aldığı olgular. Tamam bütün enerjisini sevgilisi dışında uğraşlara harcayanlara “kaçmak için yapıyor” gözüyle bakıldığını biliyorum. Ne var ki kendimize ait uğraşlarımız olduğu sürece hayat daha zevkli bence.

Değerlendirme;

Bu hobi ve kendine ait özel hayat olayını ıskaladığımızı düşünüyorum. İlişkiye başladığımızda kendimizden vazgeçmek zorunda değiliz. Aksine var olan özelliklerimizi koruduğumuzda çekim gücümüzde artıyor. Pohpohlanma olayından daha önce bahsetmiştim. Bir erkeği etkilemenin yolu onu anlamaktan ve takdir etmekten de geçiyor.

Zaten 1 Tane Annem Var…

Ya zaten 1 tane annem var, ikincisi de ilerde evlenince olacak. Ben hayatımda 3 tane anne istemiyorum.

Değerlendirme;

Arkadaş kısa ve öz yazmış. Evet çevremde zaman zaman erkek arkadaşına yaklaşımda yanlış tutumlar izleyenleri bende görüyorum. Ve bence bu serzeniş son derece yerinde ve anlamlı.

Sürekli Seçim Yapmak Zorunda Kalmak İstemiyorum

“Ya maç izlemek ya ben”

“Ya erkek arkadaşların ya ben”

“Ya halı saha maçı ya da ben”

“Ya o ya bu”

Neden sürekli seçim yapmak zorunda kalıyoruz ki? Beraber yaptıklarımız ayrı kişisel olarak yaptıklarımız ayrı. Hee eğer konu onun kişisel zevkleriyse ben yeterince saygı gösteriyorum. Alış veriş merkezi gezmek, kuaförüne vakit ayırmasını sağlamak, arkadaşlarıyla buluşmasına olanak tanımak, ailesiyle vakit geçirmesine sevinmek gibi… Beklentim çok fazla değil. Daha doğrusu beklentimiz çok fazla değil.

Sürekli seçim yapmak durumunda kalınca eğlenceli kısımlar işkenceye dönüşmeye başlıyor.

Değerlendirme;

Kızların yorumlarına baktığımızda genelde karşı tarafa güvensizlik hakim oluyor. Ama bir erkeği etkilemenin yolu aşamasını geçtikten sonra onu elde tutmak için boğmaya gerek yok. Onun sana gelmesini sağlamak gerekiyor.

Erkeklerin Gözündeki Mükemmel Kadın

Nasıl kadınların gözünde ortak mükemmel bir erkek yoksa aynı şekilde erkeklerin de gözünde ortak mükemmel kadın yok. İşin temelinde onu etkilemek yatıyorsa seni kovalamasını sağlamak gerekiyor. Onu anlayıp yön vermek yeterli. Yönlendirirken kendine olan güvenin yerinde olmalı, seni merak etmesini sağlamalısın.

Tamamen kendini bırakıp özel hayatını yok saymak ilişkilere iyi gelmediği gibi çekiciliği de öldürüyor. Bir erkeği etkilemenin yolu merak duyusunu canlı tutarak mümkün olabiliyor. Dış görünüş, beden dili ve davranışlar erkekleri çeken etkiye sahip.

Onu Elde Et ve Onu Elde Tut isimli kitap setlerinde bir erkeği etkilemenin yolu ve elde ettikten sonra onu elde tutmanın yolları hakkında çok daha detaylı bilgiler bulman mümkün.

bir erkeği etkilemenin yolu nedir?

Bir erkeği etkilemenin 10 yolu

Başka Tüyolar Öğrenmek İster misin? 

Site Dışından Tüyolar